Biorezonans
Sport,  Zdrowie

Biorezonans na alergie i co jeszcze? Na czym to polega?

Czy biorezonans działa? Trudno stwierdzić komu tak naprawdę przeszkadza, iż ludzie poszukują różnych metod leczenia, jedno jest pewne nielekowe terapie nie szkodzą bardziej niż leki. Czy warto wobec tego skorzystać z terapii? Przyjrzyjmy się ciekawemu przypadkowi z 2013 roku.


🧬 Na czym polega biorezonans i czy to boli?


Terapia z udziałem biorezonansu jest bezbolesna i jest to połączenie elementów fizyki i biochemii. Mianowicie poszczególne narządy i komórki w ciele drgają. Zadaniem takiego rezonansu jest ich odebranie, przetworzenie i odesłanie jako drgania terapeutyczne usprawniające proces leczenia.

Przypuśćmy, że zdrowa tkanka wysyła regularne sygnały co sekundę i to jest jej charakterystyka. Natomiast chora tkanka wysyła je nieregularnie, raz co 2 sekundy, a raz co pół. Zadaniem biorezonansu jest przywrócenie odpowiedniego rytmu naszym tkankom

Ta elektromagnetyczna bioinformacja w postaci ultrasłabych sygnałów wydzielana przez żywe organizmy musi być ścisłej częstotliwości  i intensywności żeby mogła być odebrana przez „odbiornik” docelowej komórki. Jeśli sygnał został odebrany bez zakłóceń, procesy życiowe będą odbywać się w prawidłowy sposób.

Ojcem tego odkrycia jest Fritz Albert Popp.


🧬 Istota działania biorezonansu


 1. Istota działania terapii jest nieskomplikowana. Rozpoczyna się ją, wykorzystując własne spektrum drgań elektromagnetycznych poprzez dotknięcie elektrod połączonych kablem do gniazda wejściowego. Następnie zaczyna się przewodzenie sygnału do urządzenia. Drugi kabel, „wyjściowy” jest poprowadzony do drgań terapeutycznych czyli sygnałów, które są zmodyfikowane w aparacie od gniazda wyjściowego z powrotem do pacjenta.

Jest to terapia podstawowa, mająca na celu przestroić oraz zharmonizować działanie organizmu.

 1. Kolejnym etapem jest zaleczenie głównego ogniska chorobowego poprzez skierowanie diody do źródła problemów – miejsca “schorowanego“. Aby wzmocnić terapię można pobrać chorą tkankę (jak na przykład krew) lub

🧬 Dla kogo jest biorezonans i w jakich chorobach jest stosowany?


Zasadniczo, jak w większości terapii niekonwencjonalnych pomijających aspekty lekowe nie ma większych przeciwwskazań do jego zastosowania. Nawet noworodki i kobiety w ciąży mogą z niego korzystać. Najczęściej stosowany jest we wspomaganiu oraz leczeniu:

 • alergii,
 • obniżonej odporności,
 • boreliozie,
 • zapaleniach stawów,
 • przewlekłym stresie,
 • bezsenności,
 • chorobach pasożytniczych.

🧬 Niby toczeń a jednak alergia! Studium przypadku


W 2013 roku wysłano pacjentkę na podstawowe badania. Pacjentka cierpiała z powodu nawracających bóli stawów, przewlekłego zmęczenia, puchnących palców dłoni.

 • Pierwsze rozpoznanie – RZS, nie trafione.
 • Drugie rozpoznanie – dna moczanowa, znowu pudło.
 • Trzecie rozpoznanie – toczeń, brak potwierdzenia.
 • Czwarte rozpoznanie – celiakia, brak diagnozy.

W 2019 roku po 6 latach pacjentka trafiła do kliniki, w której przeprowadzono badanie i stwierdzono alergię na SALICYLANY.

Po odstawieniu alergenów oraz terapii biorezonansem wszelkie objawy ustąpiły. Tą pacjentką byłam ja.


🧬 Czy biorezonans to oszustwo?


Nie ma argumentów potwierdzających jego działanie, nie znajdą się też takie, które temu zaprzeczają. Jest wielu pacjentów, którym biorezonans pomógł, jest też wielu, którym nie pomógł. Czyli dokładnie tak, jak w przypadku leków. W ostatecznym rozrachunku żadnemu z pacjentów nie zaszkodził w przeciwieństwie do leków.

Przy ocenie stanu prac badawczych nieistotne są małe szczegóły, lecz zasadnicze zależności. Niebagatelną rolę odgrywa fakt, iż prace badawcze nie są wolne, lecz zależne finansowo. Dlatego sugeruję szukać swojej drogi do zdrowia i próbować różnych metod w tym niekonwencjonalnych.